Полтавчани виготовляють взуття з конопель

Досвід регіонів

Фермери з Полтавщини відродили вирощування традиційної культури для України – конопель. А згодом вони почали розвивати еко-френдлі бізнес.

Ukrainian English Russian

Тепер в Україні та світі впізнають бренд Hanftek, який пропонує якісне взуття із конопляної тканини, пише shotam.info.

За словами Дениса Бурдейного, коноплі – невибаглива культура, яка росте без додаткових хімічних втручань і її не потрібно удобрювати. Проблеми виникають на етапі збору врожаю. Рослина надто міцна. Якщо кукурудзяне поле фермери збирають за тиждень. То на збір конопель витрачаємо цілий місяць. Волокно міцне, накручується на ножі комбайну. Потрібно часто зупинятися і вручну знімати. Механічним способом не очищується.

- Неподалік від полів, у селі Лютеньки, маємо власний завод з первинної переробки. Із зібраної рослини робимо заготовку під полотно, яку віддаємо виробникам тканин. Вони і роблять конопляну тканину, із якої виготовляємо свої товари, - розповідає він.

Понад десять років тому, із першої партії конопляних тканин  полтавчани пошили партію подушок та ковдр. Клієнти були в захваті. Схвальні відгуки надихнули на нові експерименти. Так прийшли до виробництва взуття.

Вартість сліпонів починається від 749 гривень. За 680 гривень можна придбати моделі із тканини торічного запасу. Дешевше взуття роблять на автоматизованому виробництві.

Є дорожчий сегмент, вартістю 1400-1500 гривень. Зазвичай, це кросівки. У цій ніші взуття роблять вручну. Взуття з конопель роблять унісекс. Тканину обробляють спеціальним методом,від чого вона не промокає під час дощу

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: