Поляки збудують на Вінниччині сміттєпереробний завод

Досвід регіонів

Мерія Вінниці та польський проект «Domat Consulting» домовилися про будівництво сміттєпереробного комплексу в с.Людавці Жмеринського району. Відповідний меморандум підписали у Вінниці 9 квітня, повідомляє прес-служба міськради.

Ukrainian English Russian

Сума інвестицій компанії становитиме до 20 млн євро.

Представник інвестора, контент-координатор проекту «Domat Consulting» Ярослав Пасек, розповів, що реалізувати проект планується за два-три роки. Модель налагодження роздільного збору відходів в місті та переробки сміття на заводі буде використовуватись така сама, як у польському місті-побратимі Кельце, з яким Вінниця має уже більш як півстолітню історію дружніх відносин, пише shotam.info.

“Ми займаємось відходами 20 років, в місті Кельце така ситуація, як у вас зараз, – була сім років тому. А сьогодні можна побачити наші результати. Це важкий процес навіть не з технічної точки зору, а з людської. Оскільки перше завдання – це сортування. Думаю, що нам з вами потрібно три роки, щоб мати бажані результати. Техніка, яку ми плануємо закуповувати, дозволить досягнути мети, щоб на захоронювання йшло лише 7-12 % від загальної кількості відходів”, – зазначив Ярослав Пасек.

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: