Понад 8 тисяч свідоцтв про народження вже видали у пологових будинках Черкащини

Медицина. Туризм

Нова послуга Мін’юсту набуває дедалі більшої популярності. Якщо торік нею скористалася кожна друга породілля, у квітні цього року 76% усіх свідоцтв було видано безпосередньо в пологових будинках.

Ukrainian English Russian

Пілотний проект Міністерства юстиції стартував на Черкащині 15 жовтня 2015 року. Послуга є абсолютно безкоштовною і надається в 22 закладах охорони здоров’я області, де приймаються пологи, в усіх районних центрах та м. Черкаси.

– Ця послуга дійсно дуже актуальна, адже дає можливість молодим батькам, у яких і без того багато клопотів і хвилювань, не бігати по установах для отримання свідоцтва про народження, а замовляти й отримувати його безпосередньо в пологовому будинку, – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

Згідно із законодавством, на оформлення свідоцтва про народження молоді батьки мають місяць з моменту появи дитини на світ. Щоб отримати документ безпосередньо в пологовому будинку, потрібно звернутися до працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану, що здійснює виїзний прийом у медичному закладі, заповнити відповідну заяву, надати медичне свідоцтво про народження, паспорти батьків або одного з них.

Видача свідоцтва здійснюється під час перебування породіллі в медичному закладі. Одночасно батьки можуть подати і заяву на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини, заповнивши відповідну заяву та сплативши адміністративний збір у розмірі 13,60 грн.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: