Представників з усієї України навчали визначати інноваційний потенціал регіонів під час семінару-воркшопу

Новини

Триває розробка Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки. Наразі відбувається аналіз статистичних даних по регіону. Ключовим етапом у цьому процесі є визначення економічного та інноваційного потенціалу регіонів у межах підходу смарт-спеціалізації.

Ukrainian English Russian

Саме з цією метою 3-5 липня 2019 року в Києві в приміщенні Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана відбувся 3-денний семінар-воркшоп.

Семінар організували Мінекономрозвитку України, відповідно до підходу смарт-спеціалізацій JRC для країн-членів Євросоюзу та країн добросусідства, за фінансової, організаційної та експертної підтримки проекту польської допомоги задля розвитку «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвитку польсько-українського економічного співробітництва. Участь в семінарі взяли представники всіх регіонів, зокрема й представник Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА.

Практичний семінар з аналізу економічного та інноваційного потенціалу регіону відбувався під наставництвом досвідчених європейських експертів: Хуго Холландерса, Маастрихтський університет (експерт JRC, автор методики аналізу даних), Бельгія та Юстини Ласак, Маршалківська адміністрація Нижньосілезького воєводства, м. Вроцлав, Польща.

Україна впроваджує підхід смарт-спеціалізації за підтримки Генерального директорату Спільного Дослідницького центру ЄК (DG JRC). Перші 3 пілотні регіони (Харківська, Одеська та Запорізька області) вже мають аналітичні звіти про економічний та інноваційний потенціал, розроблені експертами JRC. За їхнім прикладом інші регіони розроблятимуть власні звіти.

Кожен регіон повинен розробити Мапінг економічного, інноваційного та наукового потенціалу для СМАРТ-спеціалізації зі списком галузей для кожного регіону, які демонструють найбільше зростання та перспективу за статичними та динамічними показниками на основі алгоритму, розробленого для України експертами JRC, інформують у Департаменті регіонального розвитку ОДА.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: