Представники служби зайнятості консультували черкащан на семінарі

Новини

Зміни до пенсійного законодавства України, новації щодо справляння єдиного внеску та компенсації внеску роботодавцям, які працевлаштовують громадян, розглядали на інформаційно-роз’яснювальному семінарі організованому Головним управлінням Державної фіскальної служби у Черкаській області за участю представників Черкаської обласної служби зайнятості та Головного управління Пенсійного фонду області. Роз’яснення та коментарі на актуальні питання від служби зайнятості надала заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна

Ukrainian English Russian

«Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» право на компенсацію мають роботодавці, які працевлаштовують на нові робочі місця, строком не менше ніж два роки за направленням центру зайнятості, зареєстрованих безробітних з категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Також таке право мають роботодавці, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності», - пояснила заступник директора.

Також вона зазначила що реєстрація громадян в центрах зайнятості України відбувається незалежно від зареєстрованого місця проживання, тобто кожен може звернутися до будь-якого найближчого центру зайнятості та отримати усі послуги, які передбачені законодавством про зайнятість. Допомога по безробіттю призначається з 8 дня після реєстрації особи в службі зайнятості, як безробітної. У свою чергу розмір допомоги по безробіттю залежить від наявного страхового стажу, причини звільнення з останнього місця роботи та тривалості безробіття.

За словами Марини Сорокіної професійне навчання безробітних організовується службою зайнятості на замовлення роботодавця або самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних і здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, установах. Тобто служба зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття направляє на професійне навчання тільки зареєстрованих безробітних. На її думку на часі є внесення змін до законодавства щодо перегляду вимог до підходящої роботи, посилення страхового принципу при призначенні допомоги по безробіттю, а також зменшення вікової межі з 45 до 35 років для отримання ваучера на перенавчання.

Окрема увага була приділена питанню щодо розміру квоти роботодавців з працевлаштування громадян, яким залишилося до виходу на пенсію менше 10 років. «Згідно з законодавством України, особи передпенсійного віку належать до категорії громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Починаючи з 1 січня 2018 року підприємствам, установам та організаціям, з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб, встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності саме для штатних працівників передпенсійного віку», - наголосила Марина Сорокіна.

Також було детально прокоментовано внесені зміни в чинному законодавстві про зайнятість населення, розповіли порталу «»Діловий регіон» у Черкаському ОЦЗ. 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: