19:44, 24 квітня 2018

Як зазначається в запиті, який Коваленко зачитала на сесії, “Головне управління Нацполіції здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом умисного незаконного знищення об’єктів культурної спадщини службовими особами ТОВ “Гранекс-Черкаси”. Маються на увазі розорані підприємством скіфські кургани, пише dzvin.

Коваленко нагадала, що ще у 2013 році ТОВ „Гранекс Черкаси‟ уклало охоронний договір з державним органом охорони культурної спадщини на використання земель державної форми власності загальною площею 18,3745 га, розташованих в адмінмежах Деньгівської сільської ради. У межі зазначеної земельної ділянки знаходяться 12 курганів, взятих на державний облік. Їх  заборонено використовувати для сільськогосподарських потреб. Їх обовʼязково необхідно було виключити з орних земель та залужити.

Проте, перевіркою державного органу охорони культурної спадщини в серпні 2016 року встановлено, що вимоги памʼяткоохоронного договору орендар не виконує. Кургани піддаються сільськогосподарському обробітку. Внаслідок зазначених дій розорані насипи 10 курганів. Зазначеними діями державі нанесені збитки більше 30 млн. грн.

Депутат зазначила, що обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, одначе про хід цього розслідування нічого не відомо.