09:18, 05 вересня 2019

Пояснив систему формування тарифу в ефірі програми “Вечірній прайм” на телеканалі ВІККА засновник управлінської компанії “Нова Якість” Андрій Бортник.

– У цьому році набрали законної сили зміни до ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”. Відповідно до нього, або управлінська компанія, або ОСББ, ведуть перелік витрат по кожному будинку. Беручи участь у конкурсі, ми, на основі тих даних, які надали СУБи, зробили побудинковий розрахунок витрат. Брали до уваги вік, стан будинку, протяжність мереж, які знаходяться у власності мешканців, розмір прибудинкової території та кількість мешканців, на яких розподіляються ці витрати, - пояснює Андрій Бортник.

У старіших будинках, де стан комунікацій та самого приміщення бажають кращого, тариф вищий. Однак, такий розмір квартплати може бути тимчасовим, пише procherk.info.

– Мешканці сплачуватимуть тільки перший період часу, до того, поки не приведемо у нормальний стан усі комунікації. Останнім часом СУБи не вкладали великих інвестицій у будинки, а тому роботи справді багато. Це як у родині, коли є резерв на випадок певних ситуацій, так і в будинку має бути накопичувальний фонд на випадок виникнення аварійної ситуації, - пояснює Андрій Бортник.

У компанії пояснюють: якщо підняти рівень проплат з 60%, що ми маємо зараз, до рівня 98,5%, як було у СУБах, то ці будинки протягом півроку можуть збільшити розмір накопичувального фонду. Це дозволить у перспективі зменшити тариф і брати лише суму, необхідну на поточне обслуговування.