18:37, 11 вересня 2019

На боротьбу з бур'янами цьогоріч міська влада виділила 550 тис. грн. За ці гроші їх винищували на площі у 60 гектарів. Всього вони обробляють територію загальною площею 300 гектарів.

Про це розповів керівник відділу екології Черкаської міської ради Володимир Гусаченко. На решті територій, згідно з Законом України «Про благоустрій населених пунктів» городяни, власники магазинів, фірм, керівники установ та організацій мають дбати про благоустрій самостійно. Наводити лад, і зокрема боротися зі шкідливими бур’янами   вони мають на відстані 50 метрів від власної.

— Ми боремося з карантинними рослинами трьома способами, кожен із яких вибираємо залежно від того, де вони ростуть — у густонаселених районах міста чи ні, — роз’яснює Володимир Гусаченко. — Агрохімічний спосіб — витравлюємо шкідливі рослини, а на їхньому місці засіюємо газон. Цим способом ми цьогоріч перемогли амброзію у районі вулиць Менделєєва та Панченка. Використовуємо й біологічний метод – сіль, якою обробляємо амброзію у населених районах міста, біля шкіл та дитячих садків. У результаті такої обробки рослина в’яне, ми її скошуємо та утилізуємо. Та хімічний спосіб — звичайний гербіцид, яким ми знищуємо цей бур’ян, у промисловій зоні міста. Окрім обробки препаратами, карантинні бур’яни ми ще й скошуємо до трьох разів протягом сезону.

Лікарі констатують: кількість звернень пацієнтів, що страждають алергією на амброзію, з кожним роком збільшується. Причина цього не лише у збільшенні кількості алергенних рослин, а й в освіченості пацієнтів та їх вірі в те, що лікарі їм допоможуть, пише vechirka.net.

Поки всі зусилля кинуті на боротьбу з амброзією та порятунок від неї городян у Черкасах почав з’являтися борщівник. Володимир Гусаченко констатує — його викошують вже два роки підряд. І найбільше цих рослин росте на в’їздах у місто: по кілька десятків рослин по проспекту Хіміків, вулицях Смілянській, Онопрієнка, Канівській. Імовірно, насіння цієї рослини привозять із собою фури. І якщо амброзія дає алергійний риніт то сік борщівника при потраплянні на шкіру загрожує серйозними опіками.