17:34, 17 серпня 2019

Зливовими витоками у Черкасах опікується КП «ЧЕЛУАШ». Усього у місті 14 зливових витоків, які не обладнані очисними спорудами. До того ж, мають місце несанкціоновані масові врізки у зливову каналізацію як з боку підприємств, так і з боку населення. Внаслідок цього у Дніпро потрапляють багато забруднювальних речовин – як з доріг після дощу (нафтопродукти, пісок тощо), так і нетипові для зливової каналізації – фекалії.

За результатами перевірок КП «ЧЕЛУАШ» Державна екологічна інспекція у Черкаській області в квітні 2018 року провела розрахунок завданих збитків та звернулась до суду щодо стягнення шкоди в сумі 594 807,20 грн. завданої державі внаслідок забруднення Кременчуцького водосховища, і суд задовольнив цей позов. КП «ЧЕЛУАШ» навіть потрапило до рейтингу найбільших 100 забруднювачів р.Дніпро в Україні, посівши 48 місце, зазначає начальник Управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

«Ми можемо і надалі проводити перевірки комунального підприємства і визначати збитки, штрафувати. Але окрім того, що це дасть додаткові витрати для міського бюджету, нічого не зміниться. Місто має вирішувати екологічну проблему, будувати очисні споруди», – зазначив Олександр Позняков.

Як підкреслив директор КП «ЧЕЛУАШ» Олексій Мельник, одним з найважливіших моментів у проблемі зливових витоків є незаконні врізки у зливову каналізацію.

«Кожна друга автомийка у Черкасах незаконно підключена до зливової каналізації. А в місті їх більше 200. Проконтролювати усі незаконні врізки каналізації від населення наше підприємство також не має змоги, тому що їх дуже багато. Нам потрібні дієві важелі впливу на таких несумлінних підприємців та громадян», – сказав Олексій Мельник.

Під час наради було озвучено і внесено до протоколу багато цікавих пропозицій. Зокрема, перевірити всі автомийки у Черкасах на наявність врізок у зливову каналізацію, у разі виявлення – накладати штрафи та призупиняти їхню діяльність; залучити громадські організації до обстеження незаконних врізок; оприлюднювати назви фірм та прізвища порушників екологічного законодавства у ЗМІ тощо.

Наступне засідання з цього приводу заплановане орієнтовно на 6 вересня.