18:42, 15 жовтня 2020

Про це повідомляє Черкаський обласний гідрометцентр.

Варто нагадати, що Черкаси у рейтингу 39 міст України щодо рівня забруднення атмосферного повітря за перше півріччя 2020 року, посідає 9 місце за комплексним показником індексу забруднення атмосферного повітря - рівень забруднення атмосфери у Черкасах є високий. Причина тому – формальдегід (у найбільшій мірі), діоксид азоту, аміак та пил (у теплий період року) – вміст яких у атмосфері міста «зашкалює» (перевищує гранично допустиму норму).

Впродовж вересня було проаналізовано 1544 проби повітря. У порівнянні з серпнем середні за вересень значення по концентраціям пилу збільшились у 2 рази по всім районам міста.

У центрі міста також у 2 рази зросли концентрації діоксиду азоту.

У Дніпровському мікрорайоні зросли середньомісячні концентрації по сірководню – вдвічі, по формальдегіду – у 1,7 рази; по діоксиду азоту – у 1,5 рази.

У Південно – західному мікрорайоні суттєві зміни лише по концентраціям сірководню (зросли у 2 рази) та аміаку (зменшились у 1,4 рази).

І як наслідок, рівень забруднення в цілому по місту ЗРОСТАЄ – із підвищеного рівня (липень – серпень) до високого рівня у вересні. Гранично допустиму норму (ГДК) перевищують середні за місяць концентрації формальдегіду у 3,3 рази: діоксиду азоту – у 1,5 рази; аміаку – 1,3-1,8 рази. Найбільш забрудненими районами є центр міста та Дніпровський мікрорайон. Найбільший вклад в забруднення атмосфери цими домішками вносять діючі підприємства та автотранспорт.