Прогулянки на човнах Тясминським каньйоном тепер пропонують туристам

Медицина. Туризм

Тясминським каньйоном, що у Кам'янці на Черкащині можна можна прогулятися човнами. Екскурсії організував кам’янчанин Олександр Мушта. Суспільному розповів, що хотів, щоб туристи побачили з води всю велич цієї пам’ятки природи.

Ukrainian English Russian

Зі слів корінного кам’янчанина, завідувача меморіальним музеєм Пушкіна та Чайковського Олександри Мушти, все почалося три роки тому. Тоді він організував першу подорож на човнах для туристів. Нині такі мандрівки чоловік організовує щотижня, а відвідувачі приїжджають з усієї України.

Лише через рік — два роки тому — Олександр разом із місцевою владою та працівниками Кам’янського заповідника написали і виграли грант для розбудови Тясминського каньйону сумою сім із половиною мільйонів гривень.

Тепер на причалі є п’ять нових човнів та три катамарани. А ще створили оглядові майданчики, набережну зону та ангар для човнів. Щотижня сюди приїжджає близько пів сотні відвідувачів.

На кожен борт може сісти семеро осіб, у воді судна скріплюють між собою. Мандрують пам’яткою природи протягом години, під час плавання відвідувачі слухають історію каньйону через навушники.

Гранітним скелям каньойну понад два мільярди років. Саме завдяки ним і назвали місто Кам’янкою. Подекуди висота гранітів сягає 12 метрів. Зі слів екскурсовода, цей каньйон за масштабом більший за Буцький. За час мандрівки човни пропливають кілометр, розвертаються та пливуть до причалу.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: