Рада збільшила штрафи за порушення законодавства щодо захисту природних екосистем від пожеж

Новини

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроект № 3755 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж.

Ukrainian English Russian

3 лютого Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроект № 3755 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж. Законопроєкт про збільшення штрафів за пожежі у природних екосистемах підтримало 315 нардепів.

Згідно із пояснювальною запискою прийняття проекту Закону забезпечить можливість здійснювати ефективні та системні заходи щодо захисту природних екосистем від пожеж, підвищить ефективність державного контролю, посилить відповідальність у цій сфері, що сприятиме мінімізації кількості і масштабів пожеж. Наголошується також, що на сьогодні розмір санкцій, – а це 17 гривень – залишається надзвичайно низьким у порівнянні із завданою шкодою.

Зокрема тепер за порушення вимог нормативно-правових актів та нормативних документів із питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання документ збільшує штрафи для громадян із 17–85 грн до 1700–3400 грн, а для посадових осіб – із 85–170 грн до 3400–5100 грн.

За порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті, відповідно до закону, вводять штраф від 1700 грн до 3400 грн для громадян та від 3400 до 5100 грн для посадових осіб.

Закон введуть у дію за три місяці із дня набуття ним чинності.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: