Родичам померлих фермерів запропонували схему успадкування землі

Сільське господарство

До ВР подано законопроект щодо успадкування земель, переданих в постійне користування

Ukrainian English Russian

Про це сказала заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, передає agropolit.com.

Вона наголосила, що така проблема існує вже досить давно — понад 20 років, але вирішити її без зміни законодавства неможливо.

«Проблема довготривалого оформлення будь-якого права на земельну ділянку, вона, на жаль, існує і сьогодні. Якщо людина звертається з проханням оформлення будь-якого права на земельну ділянку, і вона отримує попередній дозвіл, то закон не забороняє надати такий самий дозвіл ще другій, третій і п’ятій іншій людині. Потім виходить, що хто перший «добіг» до права власності, той і є правим. Я думаю було б доцільно внести зміни до законодавства, які б певним чином резервували на деякий період за людиною оцю земельну ділянку і надавали їй можливості оформити її. Успадкувати можна частку у фермерському господарстві, яка належить конкретній фізичній особі. Але не можна успадкувати договір оренди, який належить фермерському господарству», — наголосила заступник міністра юстиції.

За її словами, успадкування може відбутися тільки у тому випадку, якщо людина встигла приватизувати пай фермерського господарства, оформити право власності на земельну ділянку, а потім вступати у спадщину. Тому всім фермерським господарствам, які займаються реальним господарством, важливо встигнути оформити права власності на земельні ділянки для того, щоб мати можливість передати їх у спадщину.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: