Розпочали будівництво сміттєспалювального заводу на Львівщині

Досвід регіонів

Сміттєспалювальний завод починають будувати у Червонограді на Львівщині. У червні цього року має надійти перший транш коштів на розробку проектної документації. Цей завод буде прямою іноземною інвестицією.

Ukrainian English Russian

Голова ОДА Олег Синютка зустрівся з представниками китайсько-американської групи компаній Grand blue, які починають будівництво сміттєспалювального заводу у Червонограді. Компанія вже ухвалила рішення про початок будівельних робіт та на початку року уклала Меморандум про наміри, повідомляє zik.ua. У червні цього року має надійти перший транш коштів на розробку проектної документації. Потужність виробничих можливостей сягатиме 320 тонн сміття за добу. Планується, що завод обслуговуватиме місто Червоноград та сусідні райони області. Розробка документації та будівництво заводу триватимуть орієнтовно 4 роки. На заводі буде створено близько 600 робочих місць. Компанія успішно працює у Польщі, де її завод у 2013 році відкрито у місті Білосток.

Цей завод буде прямою іноземною інвестицією. Тобто, місту не доведеться позичати ці гроші і, відповідно, тривалий час віддавати їх.

Згідно з підписаним у січні 2017 року Меморандуму, інвестор вкладає у проект близько 100 млн євро, а робота заводу розрахована на 30 років.

Місто здає ТПВ на утилізацію і купує теплову та електроенергію за фіксованою ціною.

Перший транш від інвесторів має надійти вже у червні цього року і буде скерований на розробку повного пакету проектно-кошторисних робіт. На початку червня співінвестор будівництва заводу керівник Червоноградського ЗБВ відбуває у Маямі, де буде підписано угоду про співпрацю.

Завод буде спалювати сміття відповідно до спеціальної запатентованої технології.

Проектом заводу також передбачено будівництво потужної сортувальної лінії, яка буде відбирати значний відсоток вторсировини.

Пройдено вже три кроки на шляху до початку будівництва заводу: підписання меморандуму, візит представника фірми та рішення фірми, ухвалене її керівництвом у США, про участь у проекті.

Наступним кроком стане виділення першого траншу. Його передбачено на початку червня. І з українського боку – викуп співінвестором ПАТ «Червоноградський завод залізобетонних виробів» земельної ділянки.

Далі йде розробка проекту та будівництво заводу.

За приблизними підрахунками, проектування та будівництво заводу триватиме не менше чотирьох років.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: