Ринок землі можна запустити ще до виборів, - експерт

Сільське господарство

В Україні є передумови для того, щоб запустити ринок землі сільськогосподарського призначення до президентських виборів 2019 року.

Ukrainian English Russian

Про це розповів консультант Світового банку з питань земельних відносин Денис Нізалов, пише businessua.com.

На питання, чи можливий запуск ринку землі в наступному році, Нізалов відповів: "Це абсолютно реально. У нас є час, щоб відкрити оборот землі ще до президентських виборів. Це був би дуже бажаний результат для України, тому що цим обмеженням ми не тільки обмежуємо власників, а й інвестиції в аграрний сектор".

За словами експерта, реформа дозволить запустити позитивні зміни в сільській місцевості, а від її відсутності втрачають, перш за все, землевласники.

"Ті, хто здає свою землю в оренду, при відсутності вільного обороту втрачають у вигляді заниженої орендної плати. На кінець 2017 року рівень орендної плати в Україні був 50 доларів за гектар. Це чи не найнижчий показник у Східній Європі. При цьому якість грунтів і кліматичні умови в Україні є найкращими. За найкращу землю наші землевласники отримують найнижчу орендну плату. Коли відкриється ринок землі, її ціна буде відповідати якості", - заявив він.

Нізалов зазначив, що в українському законодавстві вже існують обмеження на купівлю землі для іноземців.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: