Сенсорні пішохідні переходи з’являться у Києві

Досвід регіонів

В різних районах столиці незабаром планують встановили сенсорне освітлення 29 переходів. Кошти на реалізацію проекту виділили з Бюджету участі.

Ukrainian English Russian

Завдяки якіснішому освітленню має зменшитися кількість ДТП і наїздів на пішоходів, адже в темний час доби багато переходів важко помітити.

Стовпи будуть оснащені датчиками руху, які реагуватимуть на рух водіїв і пішоходів. Ліхтарі припинятимуть працювати, коли учасник дорожнього руху залишить радіус дії датчика. Економія очевидна: новітні технології працюватимуть не впродовж ночі, а лише тоді, коли в цьому буде потреба. У денний час такі ліхтарі заряджатимуться сонячною енергією, повідомляють у Київській міськдержадміністрації.

«Сенсорне освітлення допоможе вирішити відразу дві проблеми: покращити освітлення доріг і пішохідних переходів та підвищити економію електроенергії. Адже за проектом, який переміг, воно вмикатиметься датчиком руху та заряджатиметься за допомогою сонячних батарей», – розповів перший заступник голови Київської міської держадміністрації Геннадій Пліс.

Автор проекту зі встановлення сенсорного освітлення – киянин Володимир Басовський. Його ідея увійшла в п’ятірку кращих і перемогла в Бюджеті участі, фінал якого відбувся в січні цього року, повідомляють. Кошти на реалізацію проекту сенсорного освітлення вже виділили.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: