Шкільним медикам у Черкасах радять перекваліфіковуватися у сімейних лікарів та педіатрів

Медицина. Туризм

Директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник запевняє, що не слід вестися на паніку, яка здійнялася нещодавно у соціальних мережах. Йдеться про медичних працівників, які працюють в шкільних та інших освітніх закладах. Нібито незабаром їх всіх звільнять, а школярі залишаться без медичної допомоги.

Ukrainian English Russian

Втім, цих спеціалістів ніхто роботи позбавляти не збирається. Навпаки департамент шукає шляхи, аби забезпечити їх більш оплачуваними робочими місцями, ніж вони мають сьогодні.

 Щоб медики не залишились у «повітрі», їм пропонують не ловити гав і не чекати, що проблема вирішиться сама. Вони мають швидко визначитись і або поповнити лави сімейних лікарів, або таких дефіцитних нині педіатрів, пише provce.ck.ua.

Також шкільні медсестри та лікарі можуть залишитись при навчальних закладах, але перед цим - потрапити до їхнього штату. Відповідно заробітну плату вони отримуватимуть вже від іншого відомства — департаменту освіти.

 З огляду на медичну реформу, посаду медпрацівника у школах почнуть ліквідовувати із 4 квітня 2019 року.

 — Виникла необхідність реорганізації служби в дитячій лікарні тих відділень, які ведуть дітей у садочках, школах та підлітків. Тому що 38 тисяч дітей мають укладені декларації із сімейним лікарем чи педіатром. У разі хвороби, або за необхідності отримати щеплення, вони звертаються саме туди. За їхнє обслуговування лікарям платить заробітну плату Національна служба здоров’я, — коментує Олег Стадник. — Натомість шкільні та дошкільні педіатри декларацій не укладають. І, коли з першого липня 2019 року зникне медична субвенція, то заробітні плати медикам нараховуватиме Національна служба здоров’я згідно з підписаними з пацієнтами деклараціями. У випадку з шкільними лікарями виникає проблема фінансування, адже обстежень вони не проводять і консультацій за результатами таких обстежень не надають.

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: