Втім, цих спеціалістів ніхто роботи позбавляти не збирається. Навпаки департамент шукає шляхи, аби забезпечити їх більш оплачуваними робочими місцями, ніж вони мають сьогодні.
Щоб медики не залишились у «повітрі», їм пропонують не ловити гав і не чекати, що проблема вирішиться сама. Вони мають швидко визначитись і або поповнити лави сімейних лікарів, або таких дефіцитних нині педіатрів, пише provce.ck.ua.
Також шкільні медсестри та лікарі можуть залишитись при навчальних закладах, але перед цим - потрапити до їхнього штату. Відповідно заробітну плату вони отримуватимуть вже від іншого відомства — департаменту освіти.
З огляду на медичну реформу, посаду медпрацівника у школах почнуть ліквідовувати із 4 квітня 2019 року.
— Виникла необхідність реорганізації служби в дитячій лікарні тих відділень, які ведуть дітей у садочках, школах та підлітків. Тому що 38 тисяч дітей мають укладені декларації із сімейним лікарем чи педіатром. У разі хвороби, або за необхідності отримати щеплення, вони звертаються саме туди. За їхнє обслуговування лікарям платить заробітну плату Національна служба здоров’я, — коментує Олег Стадник. — Натомість шкільні та дошкільні педіатри декларацій не укладають. І, коли з першого липня 2019 року зникне медична субвенція, то заробітні плати медикам нараховуватиме Національна служба здоров’я згідно з підписаними з пацієнтами деклараціями. У випадку з шкільними лікарями виникає проблема фінансування, адже обстежень вони не проводять і консультацій за результатами таких обстежень не надають.