Шляхи розвитку професійної освіти області обговорили на Черкащині

Новини

Засідання з метою підготовки до форуму "Вчись, працюй, живи на Черкащині" відбулося у Черкасах. Участь у ньому взяли представники обласної влади, органів місцевого самоврядування, федерації профспілок, закладів освіти, організацій роботодавців, бізнес-асоціацій та самоврядних органів

Ukrainian English Russian

Темою зустрічі стала професійна освіта. Її розглядали як основу формування кадрового потенціалу та економічного зростання Черкаської області.

 Голова Черкаської  облдержадміністрації Юрій Ткаченко наголосив на необхідності співпраці влади, бізнесу та закладів освіти для нарощення промислового, аграрного, інвестиційного та освітнього потенціалу області. Для цього працюють над модернізацією системи освіти.

Утім сьогодні проблем  в освітній галузі не бракує. Однією з них є і працевлаштування молодих спеціалістів, яким не вдається знайти роботу.

На думку голови Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців Бориса Райкова, вирішити це можна  лише завдяки докорінній зміні підходів в освіті.

- Нам сьогодні необхідно не просто готувати фахівців - електриків, слюсарів, технологів. Необхідно навчати цих фахівців азам підприємницької діяльності з тим, щоб вони могли не тільки працювати за фахом, а й організувати свій бізнес. Хтось із них реалізується в самозайнятості, хтось створить мале підприємство, забезпечивши роботою десять фахівців, хтось створить робочі місця для ста працівників, а хтось, в перспективі, зможе створити потужне підприємство, на якому працюватимуть тисячі людей, - зазначив Борис Райков.

Крім того, за його словами, велика частина випускників вузів і середніх спеціальних навчальних закладів отримують низьку за якістю і зовсім непридатну на практиці освіту.  Щоб усунути цю проблему, потрібно в Україні ввести в практику систему німецької дуальної освіти.

«Вона полягає в тому, що студент вузу три дні під час п'ятиденного робочого тижня вчиться в своєму університеті або коледжі, а два дні - працює на підприємстві, отримуючи практичні навички і знання. Свого часу такий спосіб підготовки майбутніх фахівців для промисловості Німеччини запропонували концерни «Siemens» та «Mercedes», тому що відчували «кадровий голод» робочих і інженерних професій на своїх підприємствах. Результати такого навчання - очевидні. При такій підготовці виграють обидві сторони: і роботодавець, і випускник», - зазначив очільник ЧОООР.

Нагадаємо, зустріч була підготовчим елементом до проведення Форуму майбутнього Черкащини "Вчись, працюй, живи на Черкащині".

 

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: