Сіль здорового способу життя виробляє черкаське підприємство

Споживчий ринок

 Багатьом людям хороше здоров'я дане з народження. Так чому ж з часом воно непомітно втрачається? Хто нам може допомогти зберегти його?

Ukrainian English Russian

Спробуйте відповісти на це питання, обравши свій варіант відповіді:

1. Лікарі.

2. Фармацевти.

3. Аптеки.

4. Держава.

5. Сім'я.

6. Ми самі.

 Як засвідчує статистика, 66-70% всіх смертей пов'язані з хворобами системи кровообігу. Тож слід звернути особливу увагу на фактори, що впливають  на неї.

 Одним з таких факторів є підвищення артеріального тиску. Тут думки авторитетних медиків одностайні. Вони наголошують, що підвищення артеріального тиску вище норми (120/80) навіть на 10-15 одиниць поступово підточує організм і створює передумови для формування бляшок, атеросклерозу, майбутнього стенозу артерій та ін.

Слід пам’ятати, що підвищення тиску викликає надмірне споживання солі -  більше 5-6г на добу (чайна ложка), включаючи сіль, що знаходиться в хлібі, оброблених, в'ялених, копчених або консервованих продуктах. А оскільки  багато хто звик до солоної їжі, перевищення норми  буває у кілька разів. Це може стати причиною виникнення первинної гіпертонії і зрештою до хвороб системи кровообігу.

 Тому, експерти сферти охорони здоров'я вважають, що якщо скоротити вживання солі всього на кілька грамів в день, то кількість інсультів скоротиться на 22%, а інфарктів – на 16%.

 Україна, за результатами досліджень, займає перше місце серед 30 великих європейських країн за смертністю, пов'язаною з перевищенням споживання солі, а також перше місце за смертністю, яку викликають серцево - судинні захворювання.

 Фіни ще в 1972 році знайшли відповідь на питання, як вирішити цю проблему. Медики запропонували зменшити вживання солі.

 Одним із запропонованих способів - було використання в харчуванні (замість звичайної солі) солі з добавками калію. Це не тільки компенсувало дефіцит калію (10-40%) в харчуванні, а й сприяло більш швидкому виведенню зайвого натрію з організму, адже зайвий калій на противагу зайвому натрію швидко виводиться з організму.

Так з 1972 року почала виготовлятися відома фінська сіль.  Люди, не змінюючи свого способу життя (солоність їжі зберігалася), замінивши в харчуванні звичайну сіль на сольову суміш з калієм, змогли не тільки зменшити споживання зайвого натрію, але і збалансувати дефіцит калію.

 А тим, хто мав проблеми з підвищеним артеріальним тиском, з такою сіллю було легко виконувати рекомендації лікарів щодо зменшення споживання натрієвої солі і збільшення вживання калію.

 Таким чином, сіль з добавками калію послужила одним зі способів зменшення споживання натрієвої солі фінами з 16г до 9 г на добу.

І як зменшення вживання солі вплинуло на здоров'я, запитаєте ви? Результат:

- смертність від серцево - судинних захворювань зменшилася в 7 разів;

- середня тривалість життя збільшилася на 13 років - з 68 до 81 року.

 Використовуючи фінський досвід, у багатьох передових країнах світу почали випускати і пропонувати населенню сольові суміші з калієм під назвою «Сіль з пониженим вмістом натрію збагачена калієм».

 Щороку у всьому світі відзначається «Тиждень солі». У тих країнах, де його проводять людям роз'яснюють яку шкоду завдає надмірне поживання солі. Також в деяких розвинених країнах існує вимога вказувати на етикетці вміст натрію в продуктах харчування.

 З 2015 року сіль з калієм стала доступна і в Україні. Лінійку сольових сумішей з калієм і мікроелементами торгової марки SOLENA виробляє підприємство «ВЕНД».

 Також до асортиментк сольових сумішей SOLENA входить сіль з добавками дефіцитних мікроелементів магнію, селену, цинку і хрому, які особливо необхідні тим, хто контролює рівень цукру в крові.

 Сольові суміші з калієм і мікроелементами, звичайно, дорожче звичайної солі. Але однієї банки сольової суміші SOLENA (700г) вистачить в середньому на 5-6 місяців на людину. При середній ціні за банку (700г) майже 50 грн., витрати для профілактики здоров'я, складуть близько 10 грн. в місяць на одну особу.

 Замінивши звичайну сіль на сіль SOLENA з калієм і мікроелементами, у вас з'явиться можливість продовжити здорове життя, як це зробили фіни.

 Докладнішу інформацію про сіль SOLENA ви можете знайти на сайті  виробника solena.ua.

 

*На правах реклами

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: