Служба зайнятості – демобілізованим учасникам АТО

×

Попереджувальне повідомлення

Ця форма не активна

Онлайн-консультація «Служба зайнятості – демобілізованим учасникам АТО»

Триває з 13 до 18 листопада

Онлайн-консультація «Служба зайнятості – демобілізованим учасникам АТО» – це спільний проект Черкаського обласного центру зайнятості та порталу «Діловий регіон». Він має на меті зробити більш доступною актуальну інформацію щодо змін у законодавстві та тих прав, які мають учасники бойових дій у зоні АТО.

Запитання від: Михаил
Запитання: и какую работу мне там смогут предложить?
Відповідь:

Підбір роботи проводиться відповідно до професійних знань і навичок особи з обов’язковим врахуванням рекомендацій довідки до акта огляду медико - експертної комісії, індивідуальної програми реабілітації.

Запитання від: Віталій Володимирович
Запитання: Після поранення маю інвалідність, яка вимагає спеціальних умов роботи. Чи можуть мені помогти в службі зайнятості найти підходящу роботу?
Відповідь:

При зверненні до служби зайнятості особі з інвалідністю запропонують:

  • підбір підходящої роботи;
  • інформаційні та юридичні консультації;
  • пройти діагностичне тестування з метою виявлення професійних схильностей;
  • професійне навчання;
  • додатковий заробіток, шляхом участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

До кожної особи з інвалідністю, яка звертається до служби зайнятості, застосовується індивідуальний підхід, визначаються пріоритетні напрямки у взаємодії з цією людиною, які сприятимуть найскорішому працевлаштуванню. Всі центри зайнятості обладнані пандусами та кнопками виклику спеціалістів, що дає можливість особам з інвалідністю безперешкодно отримувати всі послуги служби зайнятості.

Запитання від: Михаил
Запитання: имею такое намерение - стать на учет в службе занятости. но сказали, что туда надо ну очень много всяких документов собирать, тем более я инвалид 2 группы
Відповідь:

Особи з інвалідністю крім основних документів, а саме паспорта, трудової книжки, облікової картки платника податків, для реєстрації у державній службі зайнятості як безробітної особи, повинні надати копію довідки до акта огляду медико - експертної комісії та, у разі наявності, індивідуальну програму реабілітації інваліда.

Запитання від: Петров
Запитання: Недавно дембельнулся. Решил вот заняться предпринимательством. Слышал там как-то в центре занятости помогают открыть свое дело. Так ли это? И куда обращаться?
Відповідь:

Державна служба зайнятості сприяє безробітним в організації підприємницької діяльності шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю.

Скористатися правом на одноразову виплату допомоги можуть за власним бажанням особи, які досягли 18-річного віку, зареєстровані як безробітні у державній службі зайнятості і не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом місяця у зв'язку з відсутністю підходящої роботи.

Безробітні навчаються на короткотермінових курсах з організації підприємницької діяльності, проводиться професійна підготовка та перепідготовка за професіями, спеціальностями, які дають можливість займатися підприємницькою діяльністю та започаткувати власну справу. Направленню на навчання на курси служби зайнятості передує відповідна профорієнтаційна робота, тестування та визначення безробітними бізнес-ідеї, що є основою написання якісного бізнес-плану.

Після закінчення навчання, безробітні захищають бізнес-план на комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю.

Одноразова виплата допомоги по безробіттю здійснюється у розмірі річної суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги, то виплачується її залишок. З початку 2017 року в Черкаській області за допомогою служби зайнятості розпочали підприємницьку діяльність 23-є демобілізованих учасників АТО.

Запитання від: Санич
Запитання: Якщо я відслужив, чи можу я отримувати виплати по безробіттю? І скільки це буде по сумі?
Відповідь:

Призначення та надання матеріального забезпечення на випадок безробіття учасникам АТО проводиться з урахуванням норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» на підставі особистої заяви у Державну службу зайнятості.

Право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше, ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньоденного грошового забезпечення застрахованих осіб. Якщо, за цей період, страховий стаж менше шести місяців, мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі (станом на жовтень 2017 року – 544 грн за повний місяць).

Запитання від: Віктор
Запитання: Мені знайомі радять стати в центр зайнятості. Я не бачу поки що, для чого це мені треба. Поясніть, чим це буде для мене корисно?
Відповідь:

В службі зайнятості такі особи можуть отримати весь комплекс передбачених послуг з:

  • підбору підходящої роботи;
  • здійснення професійної орієнтації (профвідбору, проведення комп’ютерного діагностичного тестування з метою виявлення професійних схильностей);
  • організації та здійснення професійного навчання безробітних;
  • організації участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру;
  • надання інформаційних та юридичних консультацій.
Запитання від: Паша
Запитання: Я учасник АТО. Хочу стати на облік десь на цьому тижні. Які документи треба з собою брати?
Відповідь:

Демобілізовані, крім основних документів, а саме паспорта, трудової книжки, облікової картки платника податків, військового квитка, документа про освіту (при потребі), додатково надають довідку з військового комісаріату, військової частини або іншого формування, утвореного відповідно до законів України, про строки проходження служби, які включаються до страхового стажу, посвідчення учасника бойових дій (в разі наявності), копію довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції та довідку про середньоденне грошове забезпечення за останні 12 місяців, видану військовим комісаріатом або військовою частиною (в разі потреби).

Якщо особа має групу інвалідності - необхідно надати копію довідки до акта огляду медико - експертної комісії та, у разі наявності, індивідуальну програму реабілітації.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: