Служба зайнятості допомогла започаткувати власну справу 129 черкаським АТОвцям

Новини

З початку проведення демобілізації до обласної служби зайнятості, за допомогою у працевлаштуванні, звернулося 4 317 військовослужбовців, з початку 2018 року – 195 осіб

Ukrainian English Russian

За сприяння служби зайнятості Черкащини роботу отримали майже 1,6 тисячі демобілізованих учасників АТО, в цьому році працевлаштовано 76 осіб, повідомляє Черкаський обласний центр зайнятості.

«Водночас, певна частина демобілізованих повертається до військової служби за контрактом. Тільки починаючи з 2015 року 331 особа оформила контракт про проходження служби в Збройних силах України», — відзначив директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Додатковою можливістю працевлаштування для військовослужбовців є також  громадські та інші роботи тимчасового характеру. До участі у таких роботах було залучено 718 колишніх учасників АТО, з початку поточного року – 16 осіб.

Колишні учасники АТО, яким виповнилося 45 років та люди з обмеженими можливостями з їх числа, незалежно від віку, включені до переліку осіб, які мають право на отримання ваучера для перепідготовки, підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття. У 2016 році цією можливістю скористалися 2 особи та отримали ваучер на навчання.

Дієвим механізмом у сприянні працевлаштуванню безробітним є виплата одноразово допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю. Так, за період проведення демобілізації започаткували власну справу 129 колишніх учасників АТО, 2 особи – в поточному році, в таких сферах діяльності як: торгівля, транспорт та зв’язок, сільське господарство, переробна промисловість.

«Для демобілізованих військовослужбовців фахівцями обласної служби зайнятості також постійно проводиться робота з надання профорієнтаційних послуг. Організовуються тематичні семінари, тренінги, дні відкритих дверей. З метою сприяння професійному самовизначенню, формування плану побудови кар’єри надаються індивідуальні профконсультації та психологічна допомога. Також запроваджено індивідуальний супровід військовослужбовців протягом 6-ти місяців після їх працевлаштування», — наголошує директор ОЦЗ.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: