Тепла погода спровокує передчасне цвітіння плодових на Черкащині

Сільське господарство

За розрахунками агрометеорологів, цвітіння плодових в області розпочнеться на 1-1,5 тижні раніше від середніх багаторічних строків, а саме: ближче до середини квітня абрикос та ,практично одночасно з початком 3 декади, решта дерев: груші, сливі, вишні, а в кінці місяця – більшість сортів яблунь.

Ukrainian English Russian

Однак, заморозки та холодні вітри  квітні - звичайне явище. Їх повторюваність у ранні весни у 2-й половині квітня становить 50 %, у 1-й декаді травня – 30 %. Це може призвести до зниження врожайності в першу чергу кісточкових – абрикосу, який зацвітає першим. Бутони і цвіт пошкоджуються при 2° морозу, а плодова зав’язь при 1° морозу.

Тому необхідно слідкувати за прогнозом погоди, своєчасно вживати відповідні заходи щодо збереження садів під час цвітіння і не забувати, що всі роботи з догляду (побілку, обприскування, обкопування стовбурів) необхідно закінчити до цвітіння.

В останнє більш раннє цвітіння плодових спостерігалося в 2017 році. Тоді абрикоси зацвіли 5 квітня, а вже 26 квітня – яблуні. В цьому ж році, незважаючи  на ранній початок весни та ранні строки набухання бруньок, через часті затоки холоду, цвітіння абрикосу розпочалося лише на крайньому півдні України, а в Києві в ботанічному саду зацвіли магнолії.

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: