Тепловізійне обстеження допоможе скоротити енерговитрати

Енергоефективність

Нині дуже актуальне питання економії витрат енергоресурсів на опалення приміщень. В утеплення будівель вкладають чималі кошти і дуже часто не отримують бажаного результату.

Ukrainian English Russian

Причина як завжди в деталях і дрібницях. Приховані та дрібні, на перший погляд, незначні дефекти можуть значно знижувати ефективність виконаних завдань по теплоізоляції. Тому ще до початку утеплення слід провести тепловізійне обстеження, яке допоможе розрахувати необхідні витрати на утеплення. А після проведення утеплювальних робіт проконтролює результат і виявить усі недоліки монтажу утеплювачів, які можуть створювати тепловтрати, пише kray.ck.ua.

 Тепловізійним обстеженням виявляють інженерні помилки, дефекти матеріалів та дефекти після ремонту, за допомогою спеціальних приладів - тепловізорів. Головне завдання обстеження – перевірити і спрогнозувати стан житлового приміщення, а також виявити можливі недоліки: у теплоізоляції, опалювальних системах, інженерних конструкціях, електропроводці, встановити причину високої вологості або сухості повітря та інші додаткові завдання.

Кожен власник житла бажає знати, де відбуваються теплові витрати і чи є приховані недоліки в будівлі. Тепловізором, як рентгеном, сканується приміщення зсередини і зовні будівлі, після чого все видно, як на долоні. Тепловізор — це прилад, який інформує про стан вашого будинку. А «здорових» будинків, як правило, не буває, бувають тільки недообстежені.

Під час тепловізійного обстеження часто виявляють цілий ряд прихованих дефектів житлової будівлі. Обстеження дає змогу виявити місця теплових витрат, а також ступінь їх інтенсивності. Це є основною функцією тепловізора. Але існує ще маса супутніх корисних функцій.

За допомогою тепловізійного обстеження можна проконтролювати роботу пароізоляції та виявити місця появи конденсату на внутрішніх поверхнях приміщення. Також це дозволяє розрахувати необхідну кількість і підібрати тип утеплювача, виявити засмічення опалювальних систем, сформувати планування раціонального розподілу обігрівальних вузлів опалювальних систем, виявити місця протікання дахів та труб, визначити наявність, розмір та місцезнаходження тріщин у стінах, неякісну установку віконних і дверних блоків, проконтролювати герметичність віконних склопакетів, знайти джерело причини підвищеної вологості або сухості клімату всередині будівлі, простежити стан електропроводки для усунення слабких контактів, які можуть викликати пожежу при нагріванні від навантажень, знайти місця проживання гризунів та інших небажаних співмешканців.

Тепловізором також проводиться обстеження житлових і промислових об’єктів, зовні й у приміщенні для виявлення локалізації втрати тепла. Так само можна визначити обсяг тепловтрат ділянок і будівлі в цілому.

Державне підприємство «Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Черкасистандартметрологія») проводить тепловізійне обстеження огороджувальних конструкцій, квартир, приватних будинків, споруд різного призначення на предмет виявлення понаднормових тепловитрат.

Контакти:

м.Черкаси, вул.Гоголя, 278;

e-mail: [email protected], [email protected]

заст. директора Швецов Володимир Васильович,

e-mail: [email protected],

тел. 333082;

керівник випробувального центру Сотник Світлана Анатоліївна,

e-mail: [email protected], тел. 332698;

e-mail: [email protected],

тел.: 384418, 330834.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: