Топ-3 правових подій тижня для бізнесу

Новини

Трійка найбільш важливих для підприємців подій і нормативно-правових актів минулого тижня, враховуючи вступ документів в силу, результати роботи держорганів  

Ukrainian English Russian

1. Прийнято Закон про ТОВ

Закон визначає правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов'язки їх учасників. Учасники товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов'язаннями в межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників. Кількість учасників товариства не обмежується. Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (проект № 4666) прийнятий ВР 6 лютого.

2. Опублікований Закон про аудиторську діяльність

У «Голосі України» від 7 лютого офіційно опублікований Закон № 2258-VIII «Про аудит фінансової звітності і аудиторську діяльність». Закон визначає правові основи аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні і регулює відносини, що виникають при її здійсненні. Відповідно до Прикінцевих положень Закон набирає чинності з 1 січня 2018 роки (відзначимо, що Закон не може вступити в силу раніше дати опублікування) і вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року. Зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення стосовно відповідальності за порушення порядку оприлюднення фінансової звітності або консолідованої фінансової звітності, а також за ненадання аудитором інформації в Орган громадського нагляду за аудиторською діяльністю почнуть діяти через 12 місяців з дня набрання чинності Закону.

3. Автоцивілку можна оформити онлайн

Діють зміни до положення про страхування цивільно-правової відповідальності власників ТЗ. Так, для укладення електронного договору власнику ТЗ необхідно внести відомості, необхідні для укладення такого договору, через інформаційно-телекомунікаційну систему (ІТС), що є заявою на страхування. Страховик на підставі отриманої заяви формує пропозицію укласти такий договір у формі проекту страхового поліса. Власник ТЗ підтверджує прийняття пропозиції і підписує внутрішній електронний договір страхування через ІТС відповідно до законодавства, що регулює організаційно-правові основи діяльності в сфері електронної комерції. Після цього страховик реєструє страховий поліс в єдиній базі даних і направляє власнику ТЗ підтвердження здійснення електронної угоди. Відповідні зміни передбачені розпорядженням Нацкомфінпослуг від 31 серпня 2017 року № 3631.

За матеріалами ЮРЛІГА 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: