Топ-3 правових подій тижня для бізнесу

Новини

Трійка найбільш важливих для підприємців подій і нормативно-правових актів минулого тижня, враховуючи вступ документів в силу, результати роботи держорганів

Ukrainian English Russian

1. Перепланувати приміщення можна без дозволу

Для перепланування квартири без втручання в несучі конструкції не потрібно отримувати дозвіл Держархбудінспекції. 18 грудня 2018 Кабмін вніс відповідні зміни до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, і після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. До переліку увійшли роботи з переобладнання і перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежитлової будівлі або споруд і приміщень в них, що відноситься до об'єктів за класами наслідків СС1 (незначні наслідки), СС2 (середні) і СС3 (значні). Тобто можна робити перепланування не тільки в квартирах, але і в торгових залах ТРЦ, офісних приміщеннях бізнес-центрів та інших об'єктах.

2. Приміщення шкіл і вузів дозволили здавати в оренду

Об'єкти і майно державних і комунальних закладів освіти дозволили здавати в оренду з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо навчальними закладами, і пов'язані із забезпеченням освітнього процесу або обслуговуванням учнів. Очікується, що реалізація Закону дозволить навчальним закладам отримувати додаткове фінансування і створить належні умови для роботи і отримання освіти, організації і супроводу освітнього процесу. Зокрема, за рахунок розміщення на їх території їдалень, буфетів і інших важливих соціально-побутових об'єктів. Відповідні зміни передбачені Законом «Про внесення змін до статті 80 Закону України« Про освіту »щодо забезпечення освітнього процесу належними умовами для праці і отримання освіти» (проект № 9425), який був прийнятий на засіданні Верховної Ради 20 грудня.

3. Держава підтримає розвиток "зеленої" енергетики

З липня 2019 року планують ввести новий порядок надання держпідтримки об'єктів електроенергетики, що виробляють електрику з енергії сонця чи вітру, для СЕС - об'єкти встановленої потужності більше 10 МВт, для ВЕС - більше 20 МВт. Об'єкти для підтримки визначаються на аукціоні за розподілом квоти державної підтримки. Держава гарантує викуп у виробників усього обсягу відпущеної електроенергії та компенсацію різниці в її ціні. Електроенергію викуповує гарантований покупець за ціною, що формується на ринку "на добу вперед", за договором купівлі-продажу з переможцем аукціону протягом 10 днів з дати його проведення. Термін надання державної підтримки складає 20 років. Відповідний законопроект № 8449 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії" був прийнятий за основу на вечірньому засіданні парламенту 20 грудня.

За матеріалами ЮРЛІГА 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: