Топ-3 правових подій тижня для бізнесу

Новини

Трійка найбільш важливих для підприємців подій і нормативно-правових актів минулого тижня, враховуючи вступ документів в силу, результати роботи держорганів.

Ukrainian English Russian

1. В Україні діють нові валютні правила

На українців очікують послаблення на валютному ринку, які полегшать ведення бізнесу і поліпшать інвестиційну привабливість України. Відповідний Закон про валюту і валютні операції і вісім постанов Нацбанку, якими затверджено нову систему валютного регулювання, введено в дію з 7 лютого.

Зокрема, строк розрахунків за експортно-імпортними операціями збільшено до 365 днів, дозволяється вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном, замість індивідуальних ліцензій на валютні операції запрацює система електронних лімітів, валюту можна купувати оnline, збільшується ліміт на перекази іноземної валюти за кордон без відкриття рахунка для фізичних осіб - з 15 до 150 тис. грн./рік тощо.

2. Через півроку запрацюють нові правила маркування харчових продуктів

Інформація на упаковках харчових продуктів скоро стане більш розбірливою та інформативною. Споживачі отримають усю необхідну інформацію, зокрема, чи є в них алергени і глютен.

Відповідний Закон "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів" вводиться в дію 6 серпня 2019 року (через 6 місяців після опублікування), крім окремих положень, які діють з 7 лютого (одночасно в маркуванні харчових продуктів можна застосовувати позначення одиниць виміру з використанням літер латинського або грецького алфавіту).

Харчові продукти, які відповідають вимогам законодавства, можуть вироблятися або вводитися в обіг протягом трьох років після введення в дію Закону і перебувати в обігу до настання кінцевої дати споживання або строку придатності. При цьому операторам ринку забороняється здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, які не пройшли державну реєстрацію або не отримали експлуатаційного дозволу, або використовувати такі харчові продукти у виробництві харчових продуктів.

 Інформація про харчовий продукт не повинна вводити споживача в оману, особливо щодо властивостей і характеристик харчових продуктів і наслідків їх споживання, а також у частині приписування харчовим продуктам лікувальних властивостей. Зазначена заборона поширюється також на рекламу і представлення харчових продуктів. 

3. Прийнято Закон про нові правила захисту економічної конкуренції

Народні депутати 7 лютого прийняли Закон щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (законопроект № 6746).

Документом урегульовано порядок розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, строки розгляду та розширено перелік учасників справи та їхні права. Законом з 2020 року вводиться процедура врегулювання у справах про антиконкурентні узгоджені дії. Процедура розпочинається за заявою відповідача, поданою до складання органом Антимонопольного комітету України подання з попередніми висновками у справі. Ця заява повинна містити згоду відповідача розпочати переговори щодо укладення договору про врегулювання, у тому числі згода сплатити штраф. Рішення органів Антимонопольного комітету України не можуть ґрунтуватися на доказах, з якими особам, які беруть участь у справі, не забезпечили можливість ознайомитися (крім випадків обмеження доступу до інформації відповідно до законодавства) і надати відгук, а також на доказах, отриманих з порушенням законодавства та прав осіб.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, окрім положень щодо процедури врегулювання, які набувають чинності з 1 січня 2020 року.

За матеріалами ЮРЛІГА 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: