Трансплантацію стовбурових клітин тепер проводитимуть і в Черкасах

Медицина. Туризм

Відтепер черкаські медики зможуть лікувати онкохворих за допомогою сепарації стовбурових клітин.

Ukrainian English Russian

Пересадка кісткового мозку дозволяє підвищити ефективність лікування онкозахворювань в два рази. Суть методу полягає у застосуванні великих доз препаратів, які знешкоджують пухлину. Проте дія терапії досить потужна, а тому може знищити і стовбурові клітини. Через це необхідно провести їхню сепарацію та замороження. Після хіміотерапії пацієнту введуть його стовбурові клітини. Це сприятиме швидкому відновленню  кровотворення.

Уперше операцію з аутотрансплантації стовбурових клітин пацієнта провели нещодавно на базі диспансеру, інформує 18000.com.ua.

– Ця процедура дозволяє пацієнтам вилікуватися від злоякісної пухлини або подовжити період, коли утворення відсутнє в організмі. У будь-якому випадку ми отримаємо роки здорового життя, коли людина не залежатиме від клініки, – зазначає завідувачка обласного лікувально-діагностичного гематологічного центру Черкаського онкодиспансеру Олена Лук’янець.

Щорічно в Україні трансплантації кісткового мозку потребує близько 2700 пацієнтів. Наступного року в диспансері планують провести мінімум 30-40 операцій з пересадки.

Високодозова хіміотерапія та аутологічна трансплантація (пацієнт отримує власний кістковий мозок)  гемопоетичних стовбурових клітин призначається як дітям, так і дорослим пацієнтам. Їхнє проведення в дорослих показане при множинній мієломі, лімфомах, герміногенних пухлинах, як терапію рефрактерних форм або рецидивів, та як консолідацію в першій лінії терапії.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: