Про це повідомляє прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Цьогоріч там зростає сосни звичайної – близько 200 тисяч сіянців, дуба червоного – 40 тисяч сіянців, дуба звичайного – 10 тисяч сіянців та горіха чорного – понад 1 тисяча сіянців.
Окрім того, білозірські лісівники експериментують – віднедавна почали вирощувати тут й нові для лісництва деревні породи. Як пояснює лісничий Володимир Фіалковський, це насамперед пов’язано з пошуком більш стійких до кліматичних змін порід та потребою у створенні змішаних лісових культур.
Наразі у білозірському лісовому розсаднику зростає понад тисяча сіянців карагани (акації жовтої) – ця чагарникова порода досить посухостійка та добре приживається на піщаних грунтах, а ще є гарним медоносом. У лісництві планують її висаджувати у буферних рядах при створенні культур сосни звичайної. А ще у лісорозсаднику зростає понад дві тисячі сіянців сосни жорсткої, для якої характерне зростання на бідних грунтах, у тому числі й піщаних, та яка є стійкою до посух.
«Нині ми працюємо в таких у мовах, коли потрібно експериментувати та вводити нові деревні породи, які є більш стійкими до кліматичних змін. В останні роки науковці стверджують, що Черкащина переходить із зони Лісостепу в Степ – і ми це бачимо по стану наших лісів. Тож такий курс у роботі взято у всіх структурних підрозділах підприємства», – зазначає директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт.