У Черкасах дослідники виростили екологічні овочі «з повітря»

Сільське господарство

Інститут здоров'я рослин у Черкасах презентував екологічні овочі, вирощені з повітря. Вчені мають перший аеропонний врожай: 2 кг помідорів, 4 кг перцю та 3 кг базиліку.

Ukrainian English Russian

 А в рамках експерименту виростили 4 рослини соняшника, який зацвів і зараз перебуває на стадії формування насіння.

"Аеропоніка - це агровиробництво без ґрунту і в закритому приміщенні", - каже 36-річний Володимир Конограй, керівник агробіологічної лабораторії Інституту. "Тому немає ні шкідників, ні хвороб. При цьому посівний матеріал також не вимагає протруєння, необхідна лише обробка стимулюючими сумішами біопрепаратів, спеціальних бактерій, завдяки яким рослина буде забезпечена необхідними поживними елементами".

Для вирощування необхідний спеціальний контейнер, обладнаний комп'ютером. Він керується зі звичайних смартфонів. Автоматично встановлюється температура, рівень постачання води та подача добрив.

"Завдяки аеропоніці можна розширити спектр вирощуваних культур, досягти економії ресурсів і площ і мінімізувати затрати людської праці. При цьому отримувати екологічно чисту продукцію. В умовах вичерпності природних ресурсів і нездатності деяких елементів екосистеми до самовідновлення цей спосіб може стати основним шляхом подолання світової продовольчої кризи. Економія води порівняно з ґрунтовими висадками сягає 90%", - розповідає вчений.

За його словами, умови вирощування в аеропонній установці дозволяють отримувати від 4 до 14 врожаїв на рік - залежно від культури, пише gazeta.ua.

 Інститут здоров'я рослин відкрили у червні 2018-го. Дослідники займаються створеннями і перевіркою власних видів добрив. Шукають можливості отримувати врожай цілий рік поспіль. Розробляють технологічні карти для вирощування сільськогосподарських культур.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: