У Черкасах хочуть змінити систему харчування у школах

Новини

З такою ініціативою вийшов департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради.

Ukrainian English Russian

За словами директора департаменту Сергія Воронова, змінити харчування у школах планували ще минулоріч, проте цю ідею не вдалося реалізувати через запізніле ухвалення бюджету, пише 18000.com.ua.

На сьогодні харчування для 1-4 класів вартує 9,72 грн, для 5-11 – 11,03 грн. Ці витрати повністю покриває бюджет.

Нині харчування у школах коштує бюджету 20 млн грн

– Думаю, це не та сума, якою можна нагодувати наших дітей. Не та сума, якою ми можемо дати їм якісь корисні вітаміни. Треба щось із цим робити, – переконаний Воронов.

Він також зазначив, що не так давно мерія провела опитування батьків. Було опитано близько 10 тис. черкащан. Згідно з результатами, 85% батьків постійно дають дітям їжу з собою у школу або дають кошти на харчування.

Сергій Воронов запропонував збільшити вартість харчування у школах: для учнів 1-4 класів – 21,17 грн, для 5-11 класів – 27,25 грн.

Однак таке підвищення вартості стане непосильним для бюджету міста. Тож Воронов пропонує, аби батьки сплачували частину вартості обідів: 40% – кошти бюджету, а ще 60% – батьки. За таких умов вартість харчування вартуватиме для бюджету 26,5 млн грн (нині ця сума становить близько 20 млн грн). Натомість для батьків це буде близько 200 грн на місяць.

Збільшення вартості харчування дозволить забезпечити дітям повноцінні гарячі обіди. А ще – запровадити скрізь програму “Страва на вибір”. Згідно з нею діти самі зможуть обирати, що їсти, з кількох страв.

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: