У Черкасах можуть створити комплексний сервісний центр правосуддя

Новини

Як інформують у міськраді Черкас, Анатолій Бондаренко провів робочу зустріч із директором Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України Олексієм Бонюком та директором Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області Віктором Левицьким.

Ukrainian English Russian

Головною метою зустрічі стало обговорення можливості створення в Черкасах комплексного сервісного центру правосуддя за рахунок об’єднання зусиль Координаційного центру з надання правової допомоги та органів місцевого самоврядування. Нині в Черкасах діє Черкаський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де кожен громадянин може безкоштовно отримати правову інформацію, консультацію чи роз’яснення. Однак, на думку Олексія Бонюка, спектр правових послуг, які мають бути доступні абсолютно кожному, потрібно розширювати.

- Нині судова система зазнає чималих змін. Коли і чим закінчиться судова реформа, прогнозувати важко. Тож, на нашу думку, на часі перейняти позитивний європейський досвід і частину справ узагалі вивести з компетенції судів. Суди перевантажені, люди місяцями чекають розгляду справ, які можна швидше й не менш ефективно розглянути і поза судом. Реалізувати це на практиці могли б саме такі громадські центри правосуддя, які ми хочемо створити на місцях. Крім того, особливої уваги потребує зараз відновне правосуддя, покликане мінімізувати вплив на дитину несприятливого середовища. Як воно діє? Спрощено – укладається медіаційна угода між потерпілим та неповнолітнім, потім дитина проходить програму з ресоціалізації та звільняється від кримінальної відповідальності. Саме задля впровадження ефективного впровадження відновного правосуддя і потрібна тісна співпраця Координаційного центру з надання правової допомоги та органів місцевого самоврядування. Останні мають всі ресурси та повноваження, щоб дитина могла пройти процес ресоціалізації із залученням психологів, працівників служб у справах дітей, центрів для розвитку дітей, де діють різноманітні гуртки, місцевих установ, які б допомогли виправитися за допомогою громадських робіт тощо, - зауважив Олексій Бонюк.

- Головною перевагою громадських центрів правосуддя є те, що вони – дійсно громадські. Тобто місцеві, доступні, ефективні для потреб конкретної громади. Для цього ми власними зусиллями проведемо дослідження правових потреб жителів Черкас і врахуємо їх, щоб у майбутньому забезпечити, - наголосив директор Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області Віктор Левицький.

Ініціативу Координаційного центру з надання правової допомоги міський голова Черкас Анатолій Бондаренко назвав вкрай корисною та необхідною для громади нашого міста. Тому в ході зустрічі було досягнуто домовленості про розробку концепції пілотного проекту зі створення громадського центру правосуддя в Черкасах.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: