У Черкасах полюють на неправильно припарковані автівки. Законно?

Авто

Автор проєкту "Зупини гуся" шукає неправильно припарковані автівки та клеїть їм на скло наліпки. Однак юристи стверджують, що в цьому разі закон порушують і водії, й активіст.

Ukrainian English Russian

Ідея черкаського проєкту "Зупини гуся" у черкасця Віктора Волинця з'явилася в той момент, коли він відмовився пропускати автівку проїхати по тротуару. Тоді між ним і водієм стався конфлікт.

За словами Віктора, той водій сигналив і вимагав дати йому дорогу, якою йшов хлопець. Це черкащанина обурило.

- Той чоловік розізлився, у нас почалася сварка. Я цього тоді не записував, але вирішив, що щось потрібно з цим робити, - коментує активіст.

Черкащанин розповідає, що на формат відео його наштовхнули подібні ролики, які він переглядав в інтернеті.

- Мене надихнув ведучий однієї з них, Костянтин Андріюк. Почав цим цікавитися, на вулиці часто помічав водіїв, які порушують правила. Потім їх прочитав і захотів щось робити із беззаконням на дорогах у Черкасах, - коментує Віктор Волинець.

Порушення черкасець ділить на дві групи: ті, які не перешкоджають руху транспорту та людей, та ті, які відверто заважають.

- Коли авто стоїть у центрі по бульвару Шевченка і займає одну смугу, то це обурює. Такими діями керманич обмежує рух транспорту і це заважає всім - від водіїв тролейбусів до приватних автівок. Через зменшення вільних смуг страждають і самі пасажири, бо їхній час забирають, - зазначає черкащанин.

Віктор зазначає, що знімає та клеїть наліпки часто і в будь-який вільний час: дорогою на роботу, з неї і під час обідньої перерви. Не є винятком і вихідні дні.

У коментарі "Про все" черкаський адвокат Олексій Заволокін розповідає, що штрафи за неправомірне паркування в Україні зараз дійсно фактично не працюють, бо поліція не може виписувати їх, доки водіїв нема за кермом. Правоохоронці зазвичай не чекають приходу керманича. Але це вже питання до правоохоронних органів, права ліпити наліпки на приватну власність це не дає.

- У разі порушення правил стоянки чи знищення газонів власник транспортного засобу відшкодує, згідно Адмінкодексу, штраф у розмірі 255 гривен. А за пошкодження чужого авто можна потрапити і під статтю Кримінального кодексу, - розповідає він.

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: