У Черкаській області "Зелений тариф" поки не користується популярністю

Енергоефективність

Середня кількість сонячних годин на рік по Україні від 1000 до 2400. Максимально ефективними сонячні станції будуть в Одеській області та Автономній Республіці Крим – близько 1350 кВт*год. У Черкасах ця цифра трохи менша – близько 1200 кВт*год

Ukrainian English Russian

Але черкащан лякає не це, а висока вартість обладнання та розтягнутий термін повернення інвестицій, пише in.ck.ua.

Експерти ж радять не боятися й інвестувати в енергію сонця. Це хороший пасивний дохід, а також незалежність від планових відключень електроенергії та перебоїв у мережі.

- Черкаська область не на першому місці по встановленню сонячних електростанцій, у нас цей процес тільки набирає обертів. Зараз ми намагаємося розповісти людям, що використання сонячної енергії доступніше і вигідніше, ніж 10 років тому. До середини 2017 року в Україні на сонячні електростанції перейшло 1635 приватних будинків. Це означає, що "Зелений тариф" буде працювати, і його не скасують, - зазначає директор компанії "Solar Garden" Сергій Проненко.

За його словами, для приватного будинку оформлення документів під "Зелений тариф" робиться досить швидко. - У нас ці питання вирішує юрист, який представляє клієнта в "Черкасиобленерго". Для переходу на тариф спочатку розширюється потужність електромережі будинку. Оформлення "Зеленого тарифу" безкоштовне, а ось розширення потужності платне – від 1000 грн за кВт. Від укладання угоди і до початку функціонування сонячної електростанції за "Зеленим тарифом" проходить близько 2 тижнів, пояснює він.

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: