Про це в коментарі Zmi.ck.ua розповів директор департаменту освіти та гуманітарної політики в міськраді Сергій Воронов.
За його словами, досягти цього заплановано завдяки зміні типу закладів дошкільної освіти, зокрема, спеціальних дитсадків на заклади комбінованого типу, які передбачають відкриття додаткової групи: інклюзивної або ж загального розвитку.
На одному із останніх засідань Черкаської міської ради було ухвалено відповідне рішення щодо чотирьох дитсадків, розташованих в різних мікрорайонах міста.
Зазначимо, що загалом, як розповів Сергій Воронов, спеціальних дитсадків у місті вісім, серед яких логопедичні, з корекцією опорно-рухового апарату, для розумово відсталих дітей та один заклад санаторного типу. Два останніх заклади вирішили залишити без змін, а решту в департаменті подали на переведення в заклади комбінованого типу.
"Дитсадки №13 і №29 депутати викреслили із списку дитячих садків, що підлягають реорганізації та зміни типу закладу. Однак ми заново винесемо питання на сесію міськради щодо них", - сказав Сергій Воронов.
Директор департаменту освіти пояснив, що з 1 вересня додаткові групи будуть інклюзивними, однак потрапити до них зможуть і діти без особливих освітніх потреб.
Потреба у відкритті додаткових груп зумовлена чергами, а також тим, що багато батьків возять своїх дітей, які мають особливі освітні потреби, у спеціальний дитсадок в інший кінець міста. Додаткова інклюзивна група передбачає, що в неї зможуть потрапити не лише діти, наприклад, які потребують логопедичної корекції, а й будь-якої іншої, чи знову ж таки взагалі без особливих освітніх потреб.
"Всього група складатиметься з 15 осіб. Розраховано, що приблизно три дитини в групі будуть з особливими освітніми потребами", - сказав освітянин.
Втім, якщо заявок на влаштування дітей з особливим освітніми потребами не буде, тоді в дитсадку відкриватимуть групу загального розвитку.
Додаткові групи, як розповів посадовець, мають вирішити проблему існування черг до дитсадків, адже до них в цілому можна буде влаштувати на 247 дітей більше.