У дослідної станції на Черкащині забирають більше ста гектарів землі

Новини

Дослідну станцію помології імені Л.П.Симиренка на Черкащині "виселяють" із земель, на яких вони ведуть наукові дослідження ще з 20-их років минулого століття. Представники Держгеокадастру спочатку вимагали привести у відповідність усі документи, а після цього приїхали з перевіркою та винесли постанову на директора про самозахоплення землі фізичною особою.

Ukrainian English Russian

Загальна площа земель – 210 га. Територія розташована за Городищем, але в його адміністративних межах.

 За словами директора дослідної станції помології імені Л.П.Симиренка Інституту садівництва Володимира Фільова, Національна академія аграрних наук України передала право власності на ці землі своїм установам.

– Ми виготовили необхідні документи для отримання цих земель у постійне користування, передали папери в управління тодішнього Держкомзему. Однак після змін у законодавстві 2012 року документи не затвердило районне управління установи, і все довелося робити спочатку, – говорить Володимир Фільов.

 Спочатку в Держгеокадастрі повідомили, що станція має виготовити документацію на будівлі, які розташовані на землях. Цю вимогу виконали. Згодом виник конфлікт через захисні смуги. Зрештою виконали і це.

 - Опісля в Держгеокадастрі відписали, що запити не відповідають Порядку надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування, – розповідає директор дослідної станції.

Згодом було направлено перевірку, і комісія винесла постанову про самозахоплення землі директором як фізичною особою, пише infomist.ck.ua.

За словами Володимира Фільова, Держгеокадастр вимагав звільнити 121 га розораної землі, яка не використовується під садами. Згідно з документами, землі станція мала полишити до 3 червня, попри те, що на них засіяні культури.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: