У найбільшій міській громаді області працюють над розробкою стратегії розвитку

Новини

Соціально-економічний аналіз Канівської ОТГ і виконання попередньої Стратегії розвитку днями аналізували  на черговому засіданні робочої групи.

Ukrainian English Russian

 «Канівська громада – це найбільша в області (близько двадцяти п’яти тисяч мешканців) міська громада. Проте, коли починається аналіз проблем і результатів анкетного опитування, виявляється, що більшість з них схожі.

Є складнощі з освітою: школи недозаповнені, витрати на освіту – найбільші в загальному обсязі видатків бюджету, якість викладання викликає ряд нарікань, результати ЗНО минулого року нижчі, ніж позаминулого). Також є питання щодо безпеки, дозвілля, екології (зокрема – стихійні сміттєзвалища). І, родзинка на тортику – якість доріг. - Зазначу від себе, що останнє не завжди справедливо: дороги в громадах далеко не найгірші, проте тут вже негатив в мешканців області записаний на підсвідомості, - зауважив представник Черкаського  Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій Перерва.

Підбору правильних моделей і шляхів вирішення проблем буде присвячено наступне засідання в громадах, коли визначатимуться цілі і завдання Стратегії розвитку.

- Важливо, щоб до цього процесу більш активно долучився бізнес: адже розвиток громади відбувається не тільки завдяки оптимізації видатків, але й через нарощування доходів. А це можливо лише у випадку розвитку ділової активності в ОТГ і зменшення ступеня «тінізації» місцевої економіки, - зауважив представник Черкаського  Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій Перерва.