У період карантину роботодавцям Черкаського району вдалося зберегти понад 350 робочих місць

Новини

Ні для кого не секрет, що пандемія та впровадження різних форм карантину у 2020 році призвели до зупинення або скорочення нормальної роботи суб’єктів господарювання. Найбільш уразливими в цьому випадку опинились підприємства малого та середнього бізнесу і особливо фізичні особи-підприємці.

Ukrainian English Russian

Служба зайнятості, як соціальний партнер, не стояла осторонь цих процесів та вживала всіх можливих заходів аби допомогти роботодавцям у скрутний час.

Так, протягом минулого року Черкаська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості долучилась до реалізації двох урядових проектів щодо надання фінансової підтримки бізнесу на період карантинних обмежень.

Завдяки отриманій допомозі, роботодавцям Черкаського району вдалося зберегти понад 350 робочих місць.

Наприклад, з квітня 2020 року почала діяти програма надання допомоги по частковому безробіттю для суб’єктів малого або середнього бізнесу та фізичних осіб-підприємців, які є застрахованими особами. Така допомога дозволила покривати витрати на заробітну плату працівників у разі скорочення чи зупинення виробництва через карантин.

У 2020 році цей вид допомоги отримали 23 роботодавця Черкаського району з малого та середнього бізнесу та 100 фізичних осіб - підприємців на загальну суму понад 2,6 млн грн. Це дозволило зберегти робочі місця та стало суттєвою фінансовою підтримкою для працівників та фізичних осіб-підприємців, які тимчасово залишилися без роботи під час карантину.

Також, у кінці минулого року служба зайнятості отримала можливість надавати одноразову матеріальну допомогу суб’єктам господарювання для виплати її найманим працівникам на період обмежувальних протиепідемічних заходів.

Так, 7 суб’єктів господарювання Черкаського району, основний вид діяльності яких не входив до переліку заборонених Урядом на період карантину, скористалися відповідною програмою для виплати коштів на суму понад 670 тис. грн. для 142 найманих працівників.

У 2020 році допомогу отримували представники: транспортної галузі, лісозаготівлі, виробництва меблів, будівництва, сільського господарства, підприємства роздрібної торгівлі, готельного господарства, сфери послуг тощо.

«Впроваджена фінансова підтримка – ефективний механізм для збереження робочих місць. Адже надана допомога сприяла збереженню робочих місць найманих працівників у період карантину та запобігала зростанню безробіття», - зауважив директор Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Гриценко.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: