У Рівному встановлять компостери для переробки опалого листя

Досвід регіонів

Наступного року у Рівному планують встановити 150 компостерів для переробки опалого листя у біогумос за допомогою каліфорнійського черв'яка.

Ukrainian English Russian

Ініціатором проекту, який був поданий на громадський бюджет і переміг, виступила співзасновниця громадської ініціативи з озеленення "Сад історій в Рівному" Оксана Майборода, передає Четверта влада.

Вона написала проект, щоб дати можливість містянам утилізувати міські органічні відходи ефективно, не спалюючи їх. «На виході матимемо добриво, яке можна використовувати для озеленення міста», - зауважує Майборода.

Рівненська міська рада зобов'язалася виділити 860 тисяч гривень на громадський проект з компостування відходів листя, трави, гілок, який реалізуватиме Комунальне підприємство КАТП-1728 на міському полігоні у 2020 році. Окрім компостерів, за ці кошти планують також придбати три деревоподрібнювача.

Перші компостери на конкурсній основі планують надати десятьом ОСББ.

Спосіб переробки листя на біогумус за допомогою каліфорнійського черв'яка запропонував автор однойменного патенту, доктор економічних наук, керівник ГО "Зелені ініціативи Рівного" Петро Скрипчук. Його ефективність довели за сприяння підприємців, які надали приміщення для проведення експерименту у мікрорайоні "Ювілейний".

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: