У СТОВ «Зоря» на Кам’янщині ввели в дію зерносушильний комплекс

Новини

Нинішній рік із його високосним характером сповна продемонстрував свої особливості в усіх районах і куточках Черкащини. Не стали винятком від погодних вибриків і поля СТОВ «Зоря», що в селі Косарі на Кам’янщині. Спочатку все ніби йшлося до гарного врожаю пізніх зернових та технічних культур. А коли дійшло до осіннього жнивування, то реальність виявилася не такою, як малювалася в сподіваннях.

Ukrainian English Russian

А ось на зернотоку господарства цьогоріч діє нова технологія доведення до високих товарних кондицій намолоченого збіжжя. Працівники СТОВ його з гордістю називають своїм зерноелеватором, пише Черкаський край.

— Мрія про сучасну зерноочисну й сушильну техніку і в мене особисто, і в підлеглих була давно, але здійснити її вдалося лише цієї осені, — розповідає директор СТОВ «Зоря» Володимир Бойко. — І таки придбали, змонтували й запустили в дію нове обладнання, де все виконується за сучасними технологіями. Довгоочікувана зерносушарка «ВОN FЕАNТІ» минулого тижня запрацювала. Зрозуміло, в перші дні були певні труднощі, але до них працівники, що обслуговують новинку — Олександр Безніс та Ігор Петрюк — ставились спокійно, дошукувались їх причини, намагались розібратись у всіх тонкощах і деталях експлуатації, в технологічному режимі.

Добова потужність новинки — 280 тонн очищеного й просушеного зерна. Вийшли на неї косарівці не відразу, не з першого дня. Але через кілька робочих змін проєктний показник було досягнуто. Тож коли я вчора зателефонував директору СТОВ, Володимир Бойко підтвердив, що до сподіваного рубежу таки вийшли. Що ж стосується висушування зерна, то агрегат забезпечує його в заданих параметрах: який програмою поріг запланували — такий і забезпечується сушаркою.

Цікавою особливістю роботи зерносушильного комплексу в Косарях є те, що для сушіння тут використовують не природний газ і не солярку чи якісь інші похідні продукти нафтопереробки, а те, що раніше викидалося, так би мовити, на смітник. Кажу це так тому, що тепло для сушіння одержується від згоряння пелет, сировиною для виготовлення яких служить соняшникове лушпиння.  Ось так те, що колись викидалось як непотріб, нині використовується як технологічне паливо й приносить користь косарівським хліборобам.

Останні новини

03 грудня, 2020

02 грудня, 2020

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: