У яких випадках не потрібно оподатковувати спадщину та подарунки

Податки та мита

З 1 січня 2017 року за ставкою 0% оподатковуються подарунки та об’єкти спадщини отримані від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення

Ukrainian English Russian

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік/ дружина, діти, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері  і з боку батька, онуки, роз’яснюють у ГУ ДФС Черкащини.  

       Також слід звернути увагу на те, що у 2017 році у разі дарування/спадкування об’єктів, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.

Водночас доходи у вигляді подарунків/спадщини не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%. А майно, успадковане від нерезидента (або успадковане нерезидентом) оподатковується ПДФО за ставкою 18%  та військовим збором за ставкою 1,5%. Аналогічно і щодо подарунків від нерезидентів/нерезидентам.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: