Українські виробники повинні мати промисловий «безвіз»

Новини

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко провів нараду  представниками всіх регіональних держпідприємств, які працюють у сфері технічного регулювання, стандартизації та метрології. На нараді обговорили ключові завдання сфери забезпечення підтримки національного виробника на внутрішньому ринку та українських експортерів на зовнішньому ринку.  Важливою темою став процес підготовки до укладення угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції  (Угода АСАА). 

Ukrainian English Russian

Як зазначив Ігор Петрашко, відповідність європейським стандартам залежить від оновлення та модернізації власних лабораторій, підвищення кваліфікації персоналу, надання високоякісних послуг виробникам та споживачам української промислової продукції. Нині вже підписано 8 нових проєктів міжнародних договорів щодо співробітництва у сфері стандартизації, метрології та оцінки відповідності (зокрема з Перу, Кореєю, Кувейтом, Хорватією, Об’єднаними Арабськими Еміратами, Саудівською Аравією, Іраном та Польщею).

Черговим надважливим завданням є укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції. Планується, що у жовтні європейська сторона проведе попередню оціночну місію готовності української інфраструктури якості до укладання Угоди АСАА. Учасники наради обговорили проблемні питання та напрацювали алгоритм подальших дій. Зокрема зазначалося, що одержати відповіді на актуальні питання з приводу створення якісної продукції, яка відповідає національним та міжнародним стандартам, представникам бізнесу можна на комунікативній платформі з технічного регулювання в Україні. Це — єдиний прямий та безкоштовний ресурс з оперативними роз’ясненнями від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (департамент технічного регулювання), Торгово-промислової палати України, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, ДП «Укрметртестстандарт», ДП «Київоблстандартметрологія», ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації та якості».

 Тільки на комунікативній платформі можна одержати всю інформацію, яка необхідна для створення якісних товарів та послуг: оцінку відповідності, метрологію, національну стандартизацію, акредитацію та інші; швидкі та безплатні роз’яснення законодавства в сфері якості товарів та послуг від уповноважених представників відповідних органів та установ; перелік уповноважених органів та установ, які проводять оцінку якості товарів та послуг; оперативне інформування щодо «промислового безвізу» для українських виробників; безплатні консультації та допомогу в разі виникнення технічних бар’єрів під час проходження процедур оцінки якості товарів та послуг, а також узяти участь у спрощенні та покращенні законодавства, яке регулює інфраструктуру якості шляхом надання зворотного зв’язку.

Функціонування платформи здійснюється за сприяння проєкту технічної допомоги «Підтримка рамкових умов для торгівлі в Україні», що фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччини та виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: