Уманські школярі обирають майбутній фах, граючись та пізнаючи себе

Новини

Профорієнтаційні квести, уроки та семінари, дні відкритих дверей та екскурсії на виробництва організовує Уманський міський центр зайнятості для школярів та студентів вищих та професійно-технічних навчальних закладів

Ukrainian English Russian

«Ми приділяємо велику увагу роботі зі школярами та випускниками, щоб запобігти безробіттю, а не долати потім його наслідки. Як показують опитування та анкетування, кількість випускників, що не мають визначених професійних планів, стабільно залишається досить великою. На мою думку, основна причина цього – відсутність інформації, про актуальні  професії, стан ринку праці, а також незнання своїх особистісних психофізіологічних особливостей та здібностей», – розповів порталу «Діловий регіон» директор Уманського міського центру зайнятості Степан Фащевський.

Щоб не лише поінформувати, але й зацікавити молодь, Уманський МЦЗ провів профорієнтаційний квест «Моя професія», до якого долучилися 80 учнів. Окрім уроків і семінарів у школах, здійснено 6 виїзних акцій центру зайнятості з використанням Мобільного центру профорієнтації. Завдяки цьому було охоплено понад 23о осіб. Під час проведення заходів школярі отримують відповіді на свої запитання, знайомляться  із потребами ринку праці, послугами, що надає служба зайнятості, а також з професіями, що користуються попитом на регіональному ринку праці та які будуть затребувані в майбутньому.

На базі центру зайнятості проведено 2 Дні відкритих дверей для майбутніх випускників шкіл міста. Учні  мали  змогу познайомитися з професіографічними путівниками, переглянути  тематичні відеоролики, ознайомитися з навчальними закладами регіону, робітничими професіями, які можна отримати за сприяння служби зайнятості. Інформаційні семінари проводять не лише для учнів, але й для батьків.

Неабиякий інтерес у молоді викликає можливість пройти психологічне тестування щодо визначення професійних схильностей з використанням сучасних тестових методик (АРМ «Профконсультант», «Оптант +»).

Під час професіографічних екскурсій діти знайомляться з професіями та умовами праці. Наприклад, учасники екскурсії на приватне підприємство дізналися про робітничий фах електрогазозварника.

Фахівці Уманського міського центру зайнятості мають на меті допомогти молодим людям правильно спланувати своє професійне майбутнє, визначити професію, яка принесе задоволення й стане улюбленою справою на все життя. 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: