Унікальний майданчик для відгодівлі телят відкрили на Монастирищині

Сільське господарство

У селі Цибулів, що на Монастирищині, взялися розвивати й стимулювати розведення великої рогатої худоби у селянських та фермерських господарствах. У тутешньому сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі «Бики Черкащини» запустили відгодівельний комплекс, де можна буде вигідно виростити, а згодом і реалізувати телят.

Ukrainian English Russian

Кооператив «Бики Черкащини» стане демонстраційним майданчиком та тренінговим центром для фермерів. Спочатку у комплексі зберуть до 500 телят. Надалі збільшать їхню кількість аж до трьох тисяч. Відгодівельний комплекс телят братиме на себе всі витрати та клопоти щодо вирощування телят, яких селяни здаватимуть сюди. При цьому бичок юридично залишається у власності члена кооперативу.

Кооператив вирощуватиме тварину і, після набору телям товарної маси, селянин може або залишити право реалізації бичка кооперативу (тут будуть налагоджені механізми оптового покупця з кращою ціною), або забрати його і продати самостійно, відшкодувавши кооперативу вартість витрат на відгодівлю. При цьому витрати будуть значно меншими, ніж аби селянин вирощував бичка самостійно у себе в господарстві.

Відкриття цього унікального майданчику стало можливим завдяки фінансуванню від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку» за сприяння Асоціації тваринників України. Процес участі в конкурсі від Проекту USAID на отримання гранту був довготривалим. Команді СОК «Бики Черкащини» вдалося успішно підготувати проектну заявку, пройти відбір, здобути  перемогу в конкурсі та 2 жовтня 2018 року підписати угоду з Проектом про надання фінансування для закупівлі обладнання, інформують у Черкаській ОДА.

– Цей проект – нова прогресивна модель підтримки вирощування ВРХ, – коментує голова АТУ Ірина Паламар. – Люди матимуть реальний комплекс, куди безпосередньо зможуть здавати на відгодівлю телят і отримати від цього живі гроші, не проходячи через масу бюрократичних кіл. Ми дуже раді за членів нашої Асоціації, яким вдалося отримати це фінансування.

 

 

 

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: