“Урожай” Групи МХП покращує якість органічних добрив

Сільське господарство

Органічні добрива є складовою популярного сьогодні екологічного виробництва. До того ж невпинне зростання вартості мінеральних добрив та дедалі гостріша їх нестача в Україні змушують виробників шукати інші шляхи забезпечення рослин поживними речовинами.

Ukrainian English Russian

У виробничому процесі ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП широкого поширення набула технологія застосування компосту на основі курячого посліду. У 2020 році на підприємстві отримали 105 тисяч тонн компосту, який було внесено на поля. За словами агрохіміка «Урожаю» Юрія Галасуна, застосування компосту дає можливість зберегти баланс органічної речовини та елементів живлення, також позитивно впливає на збереження та відновлення агрофізичних властивостей ґрунту.

 «Органічні добрива за правильного їх використання є могутнім резервом збереження та підвищення родючості ґрунтів, а також урожайності сільськогосподарських культур. Вони містять макро- і мікроелементи, різні корисні для рослин фізіологічно активні речовини, мікроорганізми тощо. Ці добрива сприяють кращому перебігу біологічних процесів у ґрунтах, а також поліпшують фізико-хімічні властивості ґрунту», – розповідає Юрій Галасун.

Солома, дефекат, фосфорне борошно – усі компоненти компосту лише природного походження! А ще в компост додають біопрепарати, що також отримані із природного матеріалу. Мікроорганізми допомагають знезаражувати курячий послід, перетворюючи його на біологічно активне та цінне добриво.

Андрій Осокін, еколог ТОВ «НВФ «Урожай», розповідає, що компостування курячого посліду з метою отримання якісного органічного добрива, здійснюється згідно до затвердженого технологічного регламенту і  відповідає встановленим санітарним та екологічним вимогам.

«Майданчики для тимчасового зберігання органічних сумішей для внесення у полях розташовуються на відстані не менше 1000 метрів від житлових забудов та водойм. Від виробничих приміщень та майданчиків – не менше 500 метрів, – коментує Андрій Осокін. – Транспортування компосту здійснюється критими, затентованими транспортними засобами».

У 2020 році органічні добрива в «Урожаї» внесли на площу близько 30 000 га, а це 38 % усіх земель, що обробляє підприємство. Як і в попередні роки, обсяги застосування органічних добрив в «Урожаї» не зменшують, адже дбають про збереження та відновлення ґрунтів.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: