В області бракує працівників середньої ланки та різноробів

Новини

Черкаська область індустріально-аграрна. В регіоні працює близько 300 промислових компаній видобувної, хімічної, машинобудівної, продовольчої та непродовольчої спеціалізації.

Ukrainian English Russian

Великі підприємства потребують кваліфікованих робочих кадрів та досвідчених агрономів. Серед усіх вакансій, які надійшли до центру зайнятості за рік, більшість з переробної промисловості – 31,6%. Майже 16% запитів зі сфери торгівлі та ремонту транспортних засобів, 11% пропозицій роботи у сільському, лісовому та рибному господарстві.

Високий попит також спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом та на спеціалістів з устаткування обладнання і машин. “На Черкащині катастрофічно не вистачає будівельників, сантехніків, електриків, зварювальників, водіїв. Молодь рідко обирає вузьку спеціалізацію, натомість йде здобувати вищу освіту. Але, коли стикається із реаліями на ринку праці, розуміє, що найбільший попит на робітничі професії. Тож часто перекваліфіковуються”, – стверджує керівник обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко. Більшість зареєстрованих безробітних у регіоні мають вищу освіту – майже 47%.

 Представники онлайн сервісу для розміщення та пошуку вакансій також підтверджують цю тенденцію. За даними платформи OLX Робота, найбільший попит у 2018 році в Черкаській області на працівників сфери торгівлі – близько 1,7 тис. вакансій. Шукали переважно продавців-консультантів, промоутерів та торгових представників. На другому місці спеціалісти з категорії “логістика” та “будівництво” – понад 1,2 тис. вакансій у кожній сфері. Автори запитів були зацікавлені у водіях, кур’єрах, вантажниках, для будівництва розшукували електриків, мулярів, зварників, тинькарів, пише infomist.ck.ua.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: