В області працює один з найстаріших племінних заводів в Україні

Сільське господарство

У Шполі на повну потужність працює один із найстаріших племінних заводів в Україні - ТОВ «Маяк-Агро». Підприємство вже понад 50 років вирощує племінний молодняк (нетелів) та реалізовує тварин як за кордон, так і по Україні

Ukrainian English Russian

 Минулоріч завод продав 50 голів племінних нетелів миколаївському господарству.

За словами директора племзаводу ТОВ «Маяк-Агро» Михайла Богача, це є гарним показником, оскільки ще кілька років тому українські господарства взагалі не купували племінний молодняк, інформують  у компанії.

Останні роки завод вирощував та реалізовував племінний молодняк переважно за кордон (Грузію, Казахстан, Азербайджан, Узбекистан), оскільки українські господарства не мали можливості поповнювати своє стадо. Втім сьогодні в Україні гостро постало питання відродження молочного скотарства, тож вітчизняні господарства потроху починають закуповувати якісний молодняк. 

Як стверджує головний зоотехнік племзаводу Андрій Кунець, племінні тварини суттєво відрізняються від звичайних корів. Племінний молодняк має великі генетичні задатки та високу продуктивність. Такі корови на відміну від звичайних дають удвічі більше молока. 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: