В Україні спростять реєстрацію пасік

Сільське господарство

Над питанням спрощення реєстрації українських пасік нині працює Держпродспоживслужба країни, заявив глава відомства Володимир Лапа.

Ukrainian English Russian

В ідеалі треба прагнути до того, щоб бджоляр міг подати лише одну заявку для отримання всіх необхідних документів та внесення до реєстру. Видача паспорта і всіх доданих до неї документів повинна відбуватися в автоматичному режимі, заявив Володимир Лапа.

Бджолярі схильні утримуватися від реєстрації пасіки через острах втрати субсидії на комунальні послуги. При цьому Володимир Лапа зазначив, що Держпродспоживслужба не передає дані про реєстрацію пасіки в органи соцзахисту і податкову інспекцію, інформує fermer.blog.

Метою внесення пасік до реєстру Володимир Лапа називає введення їх в правове поле з метою захисту прав пасічників. Раніше повідомлялося, що українські бджолярі планують вийти з протестом під стіни Верховної Ради України через загибель бджіл від агрохімії.

Пасічники вимагатимуть введення в департаменти агропромислового розвитку областей фахівця, який би займався тільки бджолярами. За даними Спілки пасічників України, в 2018 р загинули 20-40 тис бджолосімей. При цьому багато бджолярів не можуть вимагати компенсації через те, що їх пасіки і бджолосім'ї не мають офіційної реєстрації.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: