В Умані планують побудувати "модельну норвезьку в'язницю"

Новини

Міністерство юстиції планує побудувати в Умані в'язницю нового формату - так звану модельну в'язницю, в якій хочуть втілити всі найкращі європейські практики.

Ukrainian English Russian

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

"Усередині в'язниці життя значно відрізняється від життя на волі. А ми вважаємо, що людину потрібно занурювати в те, що його чекає при виході. Починаючи з самого простого: в модельній в'язниці в ув'язнених буде кухня, їм потрібно буде самим планувати свій бюджет, будуть займатися спортом. Не буде жорсткої тюремної ієрархії, але контроль буде досить високим за рахунок сучасних технологій. Можливо, впровадимо спеціальні електронні браслети, які відстежуватимуть проходження ув'язнених. Ми ще визначаємося з місцем, але попередньо, це буде Умань. Там є неробоча в'язниця, її закрив попередній склад міністерства. Але сам будинок в хорошому стані, там раніше була жіноча в'язниця ", - заявив Денис Малюська.

За його словами, концепція модельної в'язниці в Мін'юсті вже готова. Її готували канадські партнери, а більшу частину підходів і методик перейняли у Норвегії, де подібні в'язниці – норма, пише е Анастасия Товт, Страна.ua.

"Буде проводитися індивідуальна робота не тільки з ув'язненими, але і з співробітниками в'язниці. Нам не підійдуть старі кадри - швидше за все, для нової системи потрібні будуть нові співробітники, випускники академії. Можливо, вийде відправити співробітників на стажування за кордон. Ми консультуємося з норвежцями, так як вони найбільш просунуті в цьому плані, у них мало не всі країни Східної Європи отримують консультації. Буде у нас в Умані "маленька норвезька в'язниця". Коли буде заселення - визначимося в кінці весни", - розповів Денис Малюська.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: