Від імпорту неякісних продуктів споживачів захистять новим законом

Споживчий ринок

Президент України підписав новий Закон «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»

Ukrainian English Russian

Він є значним кроком у реформуванні системи державного контролю безпечності харчових продуктів, її наближенні до європейських принципів здійснення контролю, що є надзвичайно важливим у контексті виконання зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

- Нова система державного контролю має величезне значення для України, - розповідає директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Чорнопищук.  - Якщо говорити про імпорт, то нині в Україні контроль харчових продуктів на кордоні відбувається у формі попереднього документального контролю. Інші види перевірок відбуваються вже у митниці призначення.

Відтак небезпечний харчовий продукт можливо виявити лише всередині країни, далеко від пункту ввезення, а їх утилізацію Україна має здійснювати за власний кошт. До слова, у Європі встановлено спеціальний режим перевірок на кордоні для харчових продуктів тваринного походження — вантаж не пройде на територію ЄС, поки його не перевірять на призначеному прикордонному інспекційному посту.

За словами керівника ДП «Черкасистандартметрологія», Закон передбачає створення компетентного органу, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері безпечності та якості харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин, відповідає вимогам, встановленим законом і уповноважений планувати, організовувати здійснення і здійснювати державний контроль.

Звертаємо увагу, що раніше операторів ринку попереджали про перевірку заздалегідь, що суперечить підходам, що діють в ЄС. Новий закон чітко визначає, що перевірки будуть проходити без попереджень, але відповідного вичерпного, тобто заздалегідь відомого оператору ринку переліку питань.

Варто додати, що згаданий закон набирає чинності у квітні 2018 року.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: