Від початку дії карантину 10,9 тисяч безробітних знайшли роботу за сприяння обласної служби зайнятості

Новини

Під час дії карантину фахівці базових центрів зайнятості (філій) не припиняли працювати дистанційно, а з 11 серпня 2020 року було відновлено особистий прийом громадян. Нині всі сервісні установи обласної служби зайнятості відкриті для відвідувачів та працюють з дотриманням усіх протиепідемічних рекомендацій.

Ukrainian English Russian

У разі дистанційної роботи (це залежатиме від епідемічної ситуації в місті чи районі, де розташовані сервісні установи обласної служби зайнятості), комунікація здійснюватиметься будь-якими засобами зв’язку, зокрема, телефоном.

Незалежно від того, в якому форматі працює центр зайнятості, фахівці служби продовжують шукати актуальні вакансії та підбирати персонал для клієнтів-роботодавців.

З 12 березня по 31 жовтня 2020 року роботу вдалося знайти для 17017 громадян, зокрема для майже 10,9 тис. безробітних. За видами економічної діяльності найбільше громадян працевлаштовано у  сільському господарстві – 45,9%, у переробній промисловості – 14,5% та  у сфері торгівлі – 10,6%.

За професійними групами 34,9% працевлаштованих – це робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, 17,8% – професіонали, фахівці, службовці та керівники, 17,1% – некваліфіковані працівники, 12,3% – працівники сфери торгівлі, 9,1% – кваліфіковані робітники з інструментом, 6,2% – робітники сільського господарства.

На період дії карантину та протягом 30 днів після його завершення підвищено мінімальний розмір допомоги по безробіттю з 650 грн. до 1000 грн. Також, під час карантину запроваджено законодавчі зміни щодо призначення зареєстрованим безробітним допомоги з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням ( до карантину звільненим за власним бажанням допомога виплачувалася з 91 дня набуття статусу). Також, з 1 липня 2020 року, відповідно до закону «Про Державний бюджет У країни на 2020 рік», підвищено прожитковий мінімум для соціальних і демографічних груп населення (до 2197 грн.). Враховуючи, що максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ст. 23 Закону України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ), з 1 липня максимальна допомога по безробіттю становить 8788 гривень на місяць.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: